Gimnazjada na 11 listopada – Święto Niepodległości - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Gimnazjada na 11 listopada – Święto Niepodległości

Publiczne Gimnazjum w Rzezawie od lat jest gospodarzem gminnych obchodów święta narodowego. W tym jednak roku w związku z faktem, że przypada
 ono w niedzielę, świętowanie przeniesiono w całości do kościoła parafialnego w Rzezawie, a gimnazjaliści w swoim gronie w obecności Pana Wójta Józefa Słoniny w nieco inny sposób prezentowali swój patriotyzm.
W czasie Gimnazjady – dwugodzinnej tematycznej uroczystości - w rywalizacji międzyklasowej wykazywali się swoją historyczną wiedzą.
 Pokazywali,
 że znają i kultywują narodowe tradycje, prezentując polskie tańce ludowe i narodowe, manifestowali swoje przywiązanie do symboli narodowych, wykonując plakat z godłem Polski.
W konkurencjach sportowych przekonywali, że są gotowi do pracy dla Polski, bo mają nienaganną sprawność fizyczną i ambicję bycia najlepszym.
W rywalizacji międzyklasowej zwyciężyły klasy trzecie (I miejsce – kl. III b, II miejsce kl. III a, i III miejsce kl. III c), pozostałe klasy, zdobywając niewiele mniej punktów, także dostarczyły niezapomnianych wrażeń i emocji. Każdy z uczniów, kto tylko chciał, miał okazję zaprezentować swoje uzdolnienia i wiedzę.
Impreza pokazała, że świętować można na różne sposoby, że w uczniach rzezawskiego gimnazjum drzemie wiele talentów, a takie uroczystości dają im szansę się obudzić. Uświadomiła również, że Polsce można służyć na różne sposoby, angażując swój talent, wiedzę, siłę i umiejętności.
Jak do pełnienia różnych ról w społeczeństwie przygotowana jest młodzież z rzezawskiego gimnazjum, można zobaczyć na poniższych zdjęciach.